نقد فیلم حسابدار ( The Accountant)

113

حسابدار ( The Accountant)

سبک: اکشن جنایی

تولید کشور: امریکا

تولید سال: ۲۰۱۶

کارگردان: گوین اکونر

کریستین ولف پسر نابغه ی ریاضی که به علت بیماری اوتیسم رفتارهای خاصی بروز می دهد. پدر ولف از پذیرش این نکته سرباز می زند و از نگرانی زیادی که برای پسرش و محافظت از او دارد با شرایط خاصی او را تربیت می کند و از آموزش های نظامی خود در این مسیر استفاده می کند.

بعدها کریستین که به علت تمرکز و استعداد بالای خود در مباحث ریاضی یک حسابدار شده است، به صورت مخفیانه برای سازمان های مختلف حسابداری می کند و با کشورهایی از قبیل ایران و اسرائیل ارتباط دارد…

او که برای فعالیت های خود از اسامی ریاضیدانان  بزرگ استفاده می کند توجه پلیس را به خود جلب می کند و اواسط فیلم متوجه ارتباط خود پلیس با او و البته دستیارش که در انتهای فیلم شخصیت او را می شناسیم، می شویم.

قسمت زیر از سایت زومگ برداشت شده است:

«یکی از مشکلات فیلم این است که شخصیت‌های فرعی کاری برای انجام دادن ندارند. به حدی که اگرچه با بازیگران خوبی طرفیم، اما آنها با تمام زوری که می‌زنند توانایی جلب نظر تماشاگر را ندارند. مثلا بعد از آخرین صحنه‌ی مهم آنا کندریک می‌شد حدس زد که او از بقیه‌ی فیلم غایب خواهد بود و این اتفاق هم می‌افتد.

اگر تلف شدن کندریک کافی نیست، باید به خرده‌پیرنگ جی‌.کی. سیمونز به عنوان مامور خزانه‌داری اشاره کرد. کسی که در ابتدا به عنوان بازیکن مهمی در جریانات آینده‌ی داستان و کسی که قرار است موی دماغ شخصیت اصلی شود معرفی می‌شود، اما ناگهان معلوم می‌شود که شخصیت او فقط و فقط وسیله‌ای برای توضیح دادن گذشته‌ی کریستین وولف است و تمام »

با فلش بک هایی که در فیلم با آن مواجه می شویم در بسیاری از قسمت ها، آنکه انتظارش را نداشته ایم رخ می دهد ولی روند سریع فیلم جایی برای پیش بینی هم برای ما نمی گذارد و ما تمام و کمال با لحظات فیلم همراه هستیم.

اگر شما هم نظری راجع به این فیلم دارید با ما در میان بگذارید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.