نقد فیلم Sweet November (سوئیت نوامبر)

71

Sweet November (سوئیت نوامبر)

سبک: رمانیتک- درام

محصول کشور: امریکا

سال تولید: ۲۰۰۱

کارگردان: پت اوکانر

نلسون که در حرفه خود یعنی در شرکت تبلیغات بسیار فرد موفقی است بنا به نیاز به مدرکی در جلسه امتحان با دختری به نام سارا اشنا می شود که زندگی اش در یک نوامبر تغییر می کند و کلیدی ترین جمله داستان این است که :«من میخوام بهت کمک کنم!» را از این دختر زیاد می شنویم و در ابتدای فیلم این جمله برای ما نامفهوم جلوه می کند و آنچه می بینیم جز اذیت و ازار از این دختر برای نلسون نیست!

روزی که بر اساس اتفاقی نلسون اخراج می شود و دوست دخترش ترکش می کند و تصمیم میگیرد برای مدتی با سارا زندگی کند، یک نوامبر طلایی!

و در روند زیبای داستان نلسون متوجه می شود که زندگی چیزهای زیباتری غیر از کار هم به او نشان می دهد و تنها اوست که باید ببیند! و روزی که از سارا خاستگاری می کند متوجه می شود سارا با بیماری خطرناکی دست و پنجه نرم می کند و انتهای زندگی خود را وقف کمک به دیگران کرده است.

اگر شما هم مثل من به فیلم های رمانتیک علاقه مند هستید و تا به حال این فیلم را ندیده بودید، این فیلم می تواند گزینه خوبی باشد که برای ساعتی به شما حس خوبی بدهد و با پایان بسیار خوب اما نه دلنشین فیلم به پایان می رسد.

قسمت زیر از وبلاگ خانم موفرفری برداشته شده است که درباره دیالوگ سارا به نلسون این طور نوشته است:

« سارا (چارلیز ترون ):

سی روز با من در آپارتمان من، در اتاق خواب من، در آشپزخانه ی من، در وان سفید من، کنار تلویزیون همیشه خاموش من بمان تا معنای واقعی ”زندگی” را با شکل و نمودار برایت بکشم تا بفهمی که در این سال ها چیزی که می کردی “زندگی” نبود.۳۰ روز با من باش، صبح، ظهر، عصر و نصفه شب

با من لیسی به بستنی قیفی ات بزن و کارهای ”همیشه مهمت” را فراموش کن

زیر باران با من برقص و با جمله ی نفرت انگیز “الان سرما می خوریم” حالم را نگیر

 ۳۰ روز با من شاد باش و استرس هایت را قورت بده

موبایل لعنتی ات را خاموش کن، ساعت مچی گرانقیمت مزاحمت را بنداز توی سینک ظرفشویی

بی خیال کار٬ بی خیال دیگران، بی خیال زمان و عقربه ی ثانیه شمار

۳۰ روز برای زندگی کردن کافی ست. نه کمتر و نه بیشتر٬ با من دیوانگی کن و بعد از آن…خداحافظ…»

اگر شما هم درباره این فیلم نظری دارید با ما در میان بگذارید….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.