فیلم مادر قلب اتمی

448

درباره فیلم مادر قلب اتمی باید بگویم که هنوز دارم فکر میکنم.

نمی خواهم نقدی از آن بنویسم تنها می خواهم درباره اش با شما صحبت کنم چون فیلم شما را با خود می برد. اتفاقاتی که در فیلم می افتد به شما خیلی اجازه فکر نمی دهد و شما چیزی را پیش بینی می کنید ولی اصلن فیلم به آن سمت نمی رود. یک جور سورئالیسم جادویی است.

اول فیلم با صدایی مواجه هستید که همه افراد را خودش می بیند و به شما میگوید که شما هیچ وقت متوجه نخواهید شد این صدا کیست! و می گوید که این یک فیلم از خواب این صداست.

در فیلم قسمت های مختلفی از بمب اتم و سلاح های هسته ای و استفاده پزشکی برای درمان مادر آدرینه صحبت می شود و همین طور از تهران که شهر بسیار خاصی است برای مقاصد بزرگان ممالک دیگر.

صحنه ای بسیاااااااااار دوست داشتنی خواهید دید از همخوانی ترانه علیدوستی و پگاه اهنگرانی و مهرداد صدیقیان که اهنگ we are the world که بنظرم لذت بخش ترین قسمت فیلم است.

بسیاری از صحنه های فیلم شما با خود درگیر هستید که ببینین واقعیت چیست…

این فیلم محصول سال ۱۳۹۳ و به کارگردانی علی احمدزاده که در فیلم هم از این نام استفاده شده، ساخته شده است و بالاخره در سال ۱۳۹۶ این فیلم اکران شد و توانست مجوز بگیرد.

خلاصه ای از داستان را با هم میخوانیم:

در راه بازگشت از یک پارتی ، آرینه و نوبهار باعث یک تصادف رانندگی می شوند، که اتفاقن شب توزیع رایانه هاست و آن ها برای پرداخت هزینه دچار مشکل می شوند.

غریبه ای مرموز، به نام طوفان پیشنهاد سرپوش گذاشتن روی تصادف را می دهد ! اما این آخرین باری نیست که آنها در مسیرشان  به او برخورد می کنند …

اما چه اتفاقی می افتد اگر یک پلیس، به طور اتفاقی به اتومبیل آنها  وارد شود،  دی وی دی بازار سیاه را ببیند و همراهان را وادار به اعتراف کند ؟ اعترافی که گویای این مساله میباشد که فیلم” آرگو” یک فیلم خصمانه بر ضد ایران است.

ماجرای این فیلم در شب و در یکی از خیابان های تهران اتفاق می افتد و صحنه های هیجان انگیزی در آن روی می دهد .

فیلم مادر قلب اتمی نیز تاریخچه ی فرهنگی توالت های غربی و دیگر نظریه های بین فرهنگی را به طور شجاعانه بیان میکند. در این حین، به تدریج تنش و هیجان با حضور ناگهانی و پی در پی طوفان در ماشین افزایش می یابد. او یک بازی شیطانی را با دو دوست خود که یکی از آنها، قادر به عبور از مرزها به درون فضای متافیزیکی است اجرا می کند.

صحنه آخر هم شما را به یقین نمی رساند و با یک بازی شانسی انتخاب بین اینکه طوفان یک حقیقت است یا نه، صورت می دهد و در پایان شما با صدای هم نوازی کلیسا، مجبور به ترک سالن سینما می شوید و فکر می کنم هنوز دارید به کل ماجرا فکر می کنید…

امیدوارم شما هم نظراتتان را با ما در میان بگذارید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.